• 0

Erkeklerde Genital Estetik

Estetik amaçlı operasyonlar tıbbın her alanında gün geçtikçe daha popüler olmaktadır. Üroloji disiplininde de estetik amaçlı müdahaleler hastalarımıza uygulanmaktadır. Günümüzde penise yönelik estetik ameliyatlar yapılabilmektedir. Aynı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de genital estetik ameliyatları mümkündür. Penise yapılan diğer tüm müdahaleler gibi genital estetik uygulamaların da üroloji uzmanlarınca yapılması gerekmektedir.

Erkeklerde genital estetik uygulamaların amacı penisi büyütmeye, penisi kalınlaştırmaya ya da penisteki şekil bozukluğunu gidermeye yönelik olabilir. Deneyimli üroloji uzmanları tarafından güvenle uygulanan operasyonlarla penis büyütülebilir, kalınlaştırılabilir, eğriliği giderilebilir. Genellikle kişinin mevcuttaki penis ebatı cinsel haz almak ve vermek için yeterlidir. Ancak kişi olması gereken penis boyutuna sahip olmadığını düşünerek özgüvensizlik yaşayabilir ve kaygı bozukluğundan muzdarip olabilir. Bu da sertleşme ve erken boşalma sorunlarına neden olabilir. Nihayetinde cinsel ilişki sağlıksız bir hal alabilir. Genital estetik müdahaleler ile penis boyutu büyütülebilir. Çiftlerin cinsel yaşamına katkı sağlanabilir.

Erkeklerde Genital Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Penis Büyütme Ameliyatı: Erkeklerde genital estetik dendiğinde akla ilk penis büyütme ameliyatları gelir. Günümüzde genital estetik ameliyatlarının büyük bir bölümünü penis büyütme ameliyatları oluşturur. Cerrahi müdahaleler ile penis boyu uzatılabilir. Ayrıca yağ veya dolgu enjeksiyonu yapılarak penisin kalınlığı artırılabilir. Penis 4 cm’e kadar uzatılabilir, kalınlığını ise 6 cm çapına kadar artırılabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Penis Eğriliği: Peyronie (edinsel) ve kordi (doğumsal) olarak ikiye ayrılır. Penis yukarı, sağa, sola, aşağı doğru eğrilebilir. Bu eğrilik 25-30 cm derecelerinde ise cinsel ilişki için bir sorun teşkil etmez. Sadece erkeğin motivasyonunu olumsuz etkileyebilir. Bu derecedeki eğriliklerin tıbbi olarak düzeltilmesine genellikle gerek olmaz. Kişinin kendisi ya da partneri bu eğrilikten rahatsızsa durumu iyice değerlendirerek eğriliği düzeltmek düşünülebilir. Ancak penis eğrilikleri ilerlemeye meyil edebilir. Eğrilik 40-45 derecelere ulaşırsa cerrahi ile penisteki eğriliğin giderilmesi gerekir. Çünkü bu derecelerdeki bir eğrilikte cinsel ilişkiye girmek artık mümkün olmaz. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Sünnet Hatasının Giderilmesi: İlgili uzman hekimler tarafından yapılmayan sünnetlerde penis derisinde hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkabilir. Nadir de olsa işlevsel sorunlar gündeme gelebilir. Kişi ilerleyen yaşında bu estetik bozukluklardan rahatsız olabilir, penis estetiği ameliyatları ile bu sorun giderilebilir.

Penis Uzatılabilir mi?

Ameliyat ile penis boyu 2 ila 4 cm uzatılabilir. Penis boyunu uzatmak cerrahi bir işlemdir. Ameliyathane ortamında ve genel anestezi altında yapılır. Penisin karın duvarına bağlandığı suspansatuvar ligament adlı bağ kesilerek penisin görünmeyen kısmı ortaya çıkarılabilir. Buna ek olarak penis kökünde birikmiş yağ dokusu alınabilir. İki işlem kombine edilebilir. Nihayetinde penis 2 ila 4 cm arası uzatılabilir. Ameliyatın sonuçları kalıcıdır. Ancak erkeğin kilo alması ve penis kökünde yağ birikmesi ile elde edilen uzunlukta 1 cm kadar bir kayıp yaşanabilir. Sağlıklı beslenmeye mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

Penis Kalınlaştırılabilir mi?

Penis çapını toplamda 6 cm’e kadar kalınlaştırmak mümkündür. Ancak penis kalınlaştırma işlemleri penis uzatma gibi kalıcı değildir. Neden? Penisin kalınlaşması için penise yağ veya dolgu enjekte edilir. Bu maddelerin bir bölümü doğal olarak zaman içinde erir. Elde edilen nihai kalınlık kişiye yeterli olabilir. Olmaz ise işlemi tekrarlamak gerekir. Yağ enjeksiyonu, erkeğin karın bölgesinden elde edilen yağın bileşenlerine ayrıştırılarak penise enjekte edilmesidir. Dolgu enjeksiyonu ise yüz, dudak ve vücudun çok farklı yerlerine uygulanabilen hyaluronik asit içeren dolgu maddesinin penise enjekte edilmesini içerir.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hasta koordinatörü ile iletişime geçin