Üroloji Uzmanı - Doç. Dr. Serdar Aykan

Dr. Serdar Aykan (İstanbul, Türkiye) üroloji doçentidir. 1974’te Ankara’da dünyaya gelen Aykan ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. Tıp doktorluğu diplomasını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1998 yılında almıştır. Sırasıyla Çankırı Ilgaz Musaköy Sağlık Ocağında Pratisyen Hekim (1998-1999) ve Bolu Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesi Anatomi Ana bilim dalında Asistan Doktor (1999-2000) olarak görev yapmıştır. Üroloji asistanlığını Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Kliniğinde 2000-2006 arasında tamamlamıştır.

Üroloji Uzmanı olduktan sonra zorunlu hizmetini Muş Bulanık Devlet Hastanesinde (2006-2007), vatani görevini de Elazığ Asker Hastanesinde Uzman Doktor (Tabib Teğmen) (2007-2008) olarak tamamlamıştır. İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Üroloji Uzmanı (2007- 2018) olarak hem hastanenin hem üroloji kliniğinin kuruluş ve gelişim aşamasında 11 yıl görev almıştır. 2018 yılından sonra Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzman doktor olarak görevine devam etmekte iken 2019’da Doçent ünvanı alarak öğretim görevlisi olmuştur. Doç. Dr. Serdar Aykan, Üroloji Uzmanı Pendik Emsey Hospital ve Kadıköy’de bulunan özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Uzmanlık sonrasındaki yıllarında üro-onkoloji, endoüroloji, laparoskopik ve robotik cerrahi konusunda kendini geliştirmiş ve çalışmalar yapmıştır. 2012’de Fransa’da Robotik Cerrahi eğitimini tamamladıktan sonra sertifika almaya hak kazanmıştır (Da Vinci Surgical System Off-Site Training Program For A Console Surgeon, 2012). Laparoskopik ve robotik cerrahide bilgi ve tecrübelerini arttırmak için New York’un bu konuda sayılı eğitim merkezlerinden biri olan Weil Cornell Medical College Urologic Oncology Research ve Beth Israel Medical Center Sol And  Margaret Berger Department of Urology in Prostate Cancer Research adında iki üniversitede “research fellow” olarak eğitimini tamamlamıştır. Bilgi ve tecrübelerini paylaşmak için Türkiye’de çok sayıda kurs ve toplantılarda laparoskopik cerrahi eğitmeni olarak görev almıştır.

Taş hastalıkları (üretero-renoskopik taş kırma (URS), perkütan nefrolitotomi (PCNL) ve retrograd intrarenal cerrahi (RIRS), Kadın ürolojik hastalıkları (Sakrokolpopeksi, TOT, üriner fistül vs), pediatrik ürolojik hastalıkları (hypospadias, inmemiş testis vs.) ile tüm ürolojik kanserlerin laparoskopik ve robotik cerrahisi ile tedavisi asıl ilgi alanıdır.

2008’de laparoskopi sertifikasını aldıktan sonra 3000’e yakın laparoskopik ameliyat, 2012’de de robotik cerrahi sertifikasını aldıktan sonra da 200’e yakın robotik ameliyat gerçekleştirmiştir. Dr. Aykan prostat kanseri, mesane kanseri ve böbrek kanserinin Açık, Laparoskopik ve Robotik Cerrahi tedavisi konusunda geniş bir tecrübeye sahiptir.

Pendik Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Serdar Aykan
Eğitim
 • 1991 – 1998 / Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • 1999 – 2000 / Bolu Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesi, Anatomi Anabilim Dalı
 • 2000 – 2006 / Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi, Üroloji
Deneyim
 • 2020 – Halen / Emsey Hospital Pendik Üroloji Uzmanı
 • 2018 – 2020 / Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • 2007 – 2018 / İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştirma Hastanesi
 • 2013 / Weil Cornell Medical College, Ürolojik Onkoloji, ABD
 • 2013 / Beth Israel Medical Center, İleri Laparoskopi ve Robotik Teknikler, Prostat Kanseri, ABD
 • 2007 – 2008 / Elazığ Asker Hastanesi
 • 2006 – 2007 / Muş Bulanık Devlet Hastanesi
 • 2000 – 2006 / Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi, Üroloji
Üyelikler
 • Avrasya Üro-Onkoloji Derneği,
 • Societe Internationale D”urologie SIU
 • American Urological Association
 • European Association of Urology (EAU)
 • Endouroloji Derneği
 • Turk Üroloji Derneği
Hastalarımızın

Değerli Yorumları

Dr. Serdar Beyle Bağcılar E.A. Hastanesinde beraber çalıştık. Ben emekli oldum ve 2019'da eşimde prostat şikayetleri başladı. Aklıma gelen ilk kişi Serdar Bey oldu. Fakat Haydarpaşa Numune Hastanesine ataması olmuş. Varsın olsun biz hekimimizi orada da buluruz dedik ve ben, eşim, oğlum yanına gittik. Tahliller yapıldı ve sonuç prostat kanseri. Allah razı olsun anlayacağımız bir dille bizi aydınlattı. Korkmamamız gerektiğini söyledi. Güvendik ve ameliyat olmaya karar verdik. Eşim 12/11/2019'da ameliyat oldu. Çok şükür başarıyla problemsiz sonuçlandı. Eşim işine rahatlıkla gidiyor. Serdar hoca kafamıza takılan, sormam gereken her şeyi sorup cevabını alabildiğim bir hekim .Doktorum biz ailece sizi çok seviyoruz. Allah sizin gibi hekimleri başımızdan eksik etmesin inşallah.

Latife Hanım

Doç. Dr. Serdar Aykan hocam prostat kanseri ameliyatımı büyük bir emek ve özveri ile gerçekleştirip, benim sorunsuz ve şikayetsiz bir biçimde sağlığıma kavuşmama vesile olduğunuz için size ve ekibinize tüm kalbi duygularımla en derin teşekkürlerimi sunarım. Sayın hocam yolunuz açık, başarılarınız daim olsun. İyiki varsınız. Saygılarımla.

İsa Bey

Yaklasik 2 yil önce prostat sikayetleriyle babami Dr.Serdar Beye götürdüm. Gerekli tüm tetkiklerin sonunda prostat kanseri tanısı konuldu. Tanı ve ameliyat sürecinde sürekli bizi bilgilendirdi. Erken teşhisi sonucunda ameliyat sonrası kemoterapi ve radyoterapiye ihtiyaç duymadan babam iyileşti. Ameliyat  süreci boyunca iletişimi empatisi  ve desteği çok büyüktü. Her aşamada neler yaşayacağımızın bilgisini vermesi bizim için çok değerliydi. Bilgi, birikim ve iletişimi mükemmel.  İyi ki varsınız Serdar hocam daha nice hastalara çare olmanızı dilerim.  

Hasta Yakını

Serdar Hocam en zor anımda karşılaştığım ve en umutsuz anımda bana umut ışığı olan kişidir. Kaç yere gittiysem tek böbreğimin alinmasi gerektiği söylendi fakat serdar hocam elinden gelen gayreti göstererek böbeğimin yarısını kurtardı ve kendisiyle tanıştıktan sonra hep pozitif haberler almaya başladım. İnanır mısnız psikolojik olarak bile çok desteğini gördüm. Herşey için size minnettarım hocam🙏      

Abdullah Bey

Üroloji denince tek güvendiğim doktor Serdar Aykan. İnsanlığı ve babacan yaklaşımı insanın iyileşmesinde en büyük etken oluyor. Böbrekte kitle nedeniyle ameliyatımı Serdar hocam yaptı. Hiçbir sorun yaşamadım. Onu tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Türkiyede tavsiye edeceğim tek ürolog diyebilirim.👍👍👍

Nevzat Bey

Serdar Hocamıza gitmeden önce çok hastane gezdik. Dayımın prostat kanseri olduğunu hastalığın başında teşhis etti. Robotik cerrahi ile çok başarılı bir ameliyat yaptı. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Sağolun Hocam iyi ki varsınız.

Şafak Bey

Hocam sayenizde babamın mesane kanseri ile savaşımızda sürekli biz galip geliyoruz. Düzenli kontrollerimiz ve sizin sıkı takibiniz sayesinde kanserle savaşmayı öğrendik ve mesanemizi kaybetmeden yıllardır yaşamımızı sağlıkla devam ediyoruz, minnettarız 🙏

Özlem Hanım

Serdar Bey her yönüyle harika, dalında uzman, çok başarılı bir doktor. Hastalarına karşı yaklaşımı ilgisi ve samimiyetiyle mesleğinin tam olarak hakkını vermekte. Prostat kanseri tedavisinde göstermiş olduğu başarısı takdire şayan.

Sönmez Hanım

Değerli hocam.. Abim için doktor arayıp dururken mucize gibi hayatımıza girdi. Olumsuzluklarla dolu bir dünya senaryo çizen doktorların aksine içimizi umutla doldurdu. Ameliyat sonrası bize en güzel haberleri verdi herkesin aksine parsiyel nefrektomi ile umudumuzu mutluluğa çevirdi. Tüm sorularımızı usanmadan her an cevapladı. Herşey için teşekkür ederiz hocam. İyi ki hayat karşımıza sizi çıkardı 🙏🏻🙏🏻

Mehtap Hanım
Doç. Dr. Serdar Aykan'ı

Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz