Üroloji Uzmanı - Doç. Dr. Serdar Aykan

Dr. Serdar Aykan (İstanbul, Türkiye) üroloji doçentidir. 1974’te Ankara’da dünyaya gelen Aykan ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. Tıp doktorluğu diplomasını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1998 yılında almıştır. Sırasıyla Çankırı Ilgaz Musaköy Sağlık Ocağında Pratisyen Hekim (1998-1999) ve Bolu Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesi Anatomi Ana bilim dalında Asistan Doktor (1999-2000) olarak görev yapmıştır. Üroloji asistanlığını Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Kliniğinde 2000-2006 arasında tamamlamıştır.

Üroloji Uzmanı olduktan sonra zorunlu hizmetini Muş Bulanık Devlet Hastanesinde (2006-2007), vatani görevini de Elazığ Asker Hastanesinde Uzman Doktor (Tabib Teğmen) (2007-2008) olarak tamamlamıştır. İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Üroloji Uzmanı (2007- 2018) olarak hem hastanenin hem üroloji kliniğinin kuruluş ve gelişim aşamasında 11 yıl görev almıştır. 2018 yılından sonra Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzman doktor olarak görevine devam etmekte iken 2019’da Doçent ünvanı alarak öğretim görevlisi olmuştur. Doç. Dr. Serdar Aykan, Üroloji Uzmanı 2020-2023 yılları arasında Pendik Emsey Hospital’da görev almıştır. Halen, Memorial Bahçelievler Hastanesi’nde ve Kadıköy’de bulunan özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Uzmanlık sonrasındaki yıllarında üro-onkoloji, endoüroloji, laparoskopik ve robotik cerrahi konusunda kendini geliştirmiş ve çalışmalar yapmıştır. 2012’de Fransa’da Robotik Cerrahi eğitimini tamamladıktan sonra sertifika almaya hak kazanmıştır (Da Vinci Surgical System Off-Site Training Program For A Console Surgeon, 2012). Laparoskopik ve robotik cerrahide bilgi ve tecrübelerini arttırmak için New York’un bu konuda sayılı eğitim merkezlerinden biri olan Weil Cornell Medical College Urologic Oncology Research ve Beth Israel Medical Center Sol And  Margaret Berger Department of Urology in Prostate Cancer Research adında iki üniversitede “research fellow” olarak eğitimini tamamlamıştır. Bilgi ve tecrübelerini paylaşmak için Türkiye’de çok sayıda kurs ve toplantılarda laparoskopik cerrahi eğitmeni olarak görev almıştır.

Taş hastalıkları (üretero-renoskopik taş kırma (URS), perkütan nefrolitotomi (PCNL) ve retrograd intrarenal cerrahi (RIRS), Kadın ürolojik hastalıkları (Sakrokolpopeksi, TOT, üriner fistül vs), pediatrik ürolojik hastalıkları (hypospadias, inmemiş testis vs.) ile tüm ürolojik kanserlerin laparoskopik ve robotik cerrahisi ile tedavisi asıl ilgi alanıdır.

2008’de laparoskopi sertifikasını aldıktan sonra 3000’e yakın laparoskopik ameliyat, 2012’de de robotik cerrahi sertifikasını aldıktan sonra da 200’e yakın robotik ameliyat gerçekleştirmiştir. Dr. Aykan prostat kanseri, mesane kanseri ve böbrek kanserinin Açık, Laparoskopik ve Robotik Cerrahi tedavisi konusunda geniş bir tecrübeye sahiptir.

Pendik Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Serdar Aykan
Eğitim
 • 1991 – 1998 / Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • 1999 – 2000 / Bolu Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesi, Anatomi Anabilim Dalı
 • 2000 – 2006 / Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi, Üroloji
Deneyim
 • 2023 – Halen / Memorial Bahçelievler Hastanesi
 • 2020 – 2023 / Emsey Hospital Pendik Üroloji Uzmanı
 • 2018 – 2020 / Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • 2007 – 2018 / İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştirma Hastanesi
 • 2013 / Weil Cornell Medical College, Ürolojik Onkoloji, ABD
 • 2013 / Beth Israel Medical Center, İleri Laparoskopi ve Robotik Teknikler, Prostat Kanseri, ABD
 • 2007 – 2008 / Elazığ Asker Hastanesi
 • 2006 – 2007 / Muş Bulanık Devlet Hastanesi
 • 2000 – 2006 / Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi, Üroloji
Üyelikler
 • Avrasya Üro-Onkoloji Derneği,
 • Societe Internationale D”urologie SIU
 • American Urological Association
 • European Association of Urology (EAU)
 • Endouroloji Derneği
 • Turk Üroloji Derneği
Hastalarımızın

Değerli Yorumları

Serdar hocayla karşılaşmam mucize dersem abartmış olmam umarım. Protez son çare yorumlarından sonra, prp eswt gibi tedavileri birleştirerek proteze gerek kalmadan sertleşmemi geri kazandırdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

PRP tedavisi

Sertleşmemin eskisi gibi olmadığını hissetmem üzerine üroloji uzmanlarına başvurdum. Bir kardeşim sağ olsun Serdar hocayı önerdi. Serdar hoca beni dinledi, korkulacak bir şey olmadığı ESWT adı verilen basit bir uygulama ile sorunumun muhtemelen çözüleceğini söyledi. Çok şükür de dediği gibi oldu. Sertleşmem eskisi gibi sağlıklı yeniden. Serdar hocaya çok teşekkür ediyorum.

ESWT hastamızın değerli yorumu

Merhaba Serdar Bey ile yolum mesanemde tümör tespiti ile kesişti ve de muayene sonrası hemen ertesi gün gayet başarılı bir operasyon ile temizlendi .Benim bu süreçte en büyük şansımdır pozitif yaklaşımı ilgisi detaylı her şeyi paylaşması

Mesane kanseri hastamız

Rutin kontrol sonrası böbreğimde kanser kitlesi olduğunu öğrendim ve hemen doktor arayışına başladım..Çok şanslıyım ki hayatımda karşıma çıkan en iyi doktor olur kendileri Beni ve böbreğimi riskli bir ameliyattan kurtaran canım hocam..Alanının en iyisi...İyi ki varsınız..Rabbim sizin gibi iyi hekimleri hep var etsin.. Her şey için sonsuz teşekkür ederim size ve hastane ekibinize

Böbrek kanseri hastamızın yorumu

Ben Yalova'da yaşıyorum. Prostat büyümem olduğunu öğrenince bu işte en iyi doktor kimdir diye araştırmaya başladım. İstanbul'da Serdar hocayı buldum. Kendisi prostat büyümesi tedavisindeki en yeni uygulamanın holep olduğunu ve kendisinin de hastanede bu tedaviyi yaptığını söyledi. Karar verdik. 1 hafta sonra tedavimi yaptı. Şikayetlerim ortadan kalktı, hocama çok teşekkür ederiz.

HoLEP hastamızın yorumu

Sertleşmemde bazı sorunlar vardı. İlk olarak bitkisel çayları kullandım ama fayda etmedi. Sonrasında internette araştırma yapınca Serdar beyi buldum. Randevu aldım. Kendisi sertleşme kalitemin bozulduğu ESWT ve PRP ile yeniden kaliteli bir şekilde sertleşebileceğimi açıkladı. Yaklaşık 2 aylık bir tedavi sonucunda tüm sorunlarım ortadan kalktı. Hocamıza teşekkürler, saygılar...

Penis PRP hastamızın yorumu

Daha önce gittiğimiz hastanelerde tümör böbreğin içinde böbreğin tamamını almamız gerekiyor şeklinde yorum belirten hekimlerden sonra Serdar hocaya başvurdum. Kendisi tümörün böbreğin içinde olduğunu ama böbreğin alt kısmında yer aldığını söyledi. Ameliyatta böbreğin sadece o bölümünü alacağını ve böbreğin yarısından fazlasını korumayı hedeflediğini söyledi. Dediği gibi de oldu. Kendisinden çok memnun kaldık. Teşekkür ediyoruz.

Böbrek kanseri hastamızın yorumu

Serdar hoca geçtiğimiz yıl kapalı prostat kanseri ameliyatımı yaptı. Ailemiz için bir şok olan bu durumu şükür ki kazasız belasız atlattık. İnternette okuduğum idrar kaçırma, sertleşme bozukluğu gibi yan etkilerle çok şükür karşılaşmadım.  Serdar hocama çok teşekkür ederim.

prostat kanseri yorum

Serdar hocaya sertleşmede yaşadığım sorunlar nedeniyle başvurdum. Çok şükür bendeki sorun hafifmiş. Yani sertleşme var ama kalitesi düşük. ESWT dedikleri şok dalgaları ile tedavi oldum.  Oldukça kolay, acısız bir işlemdi. Tedavi boyunca gösterdiği özen için Serdar hocaya çok teşekkür ederim. Tedavi 1 aydan uzun sürüyor, bu nedenle doktorun iletişimi, sizi anlaması çok önemli oluyor. Çok şükür sorunumu çözdük. Sağolun...

ESWT hastamızın yorumu
Doç. Dr. Serdar Aykan'ı

Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz

Hasta koordinatörü ile iletişime geçin