Penis Büyütme Mümkün mü
  • 0

Penis Büyütme Mümkün mü

Penis büyütme mümkün mü ? Evet mümkün. Her yaştan birçok hastamız penisi büyütme mümkün mü gibi sorularla kliniğimize başvurmaktadır. Penis büyütülebilir mi sorusunun cevabı ilk etapta evet olmakla birlikte penisi büyütmeye yönelik işlemlerde bazı limitler var. Penisi büyütmek dendiğinde akla penisin uzatılması ve kalınlaştırılması gelir. Hastanın ihtiyacına ve talebine göre bu işlemlerden biri ya da her ikisi uygulanabilir.

Penis Nasıl Büyütülür?

Penis boyu uzatılarak ve penis çapı kalınlaştırılarak penise daha büyük bir görünüm kazandırılabilir. Hem cerrahi hem cerrahi dışı yöntemler mevcuttur. Ameliyatsız bir uygulama olan penis kökünde birikmiş yağ dokusunu alma işlemi penis boyunu uzatmak için en sık başvurulan prosedürdür. Penis boyu cerrahi müdahale ile de uzatılabilir. Ameliyat, penisin karın duvarına bağlandığı suspansatuvar ligament adlı bağın gevşetilmesi ve penisin görünmeyen kısmının ortaya çıkarılmasını kapsar. Hem bu ameliyat hem de yağ alma işlemi hastaya uygulanabilir. Böylece erkeğin penisi olgudan olguya değişmekle birlikte 4 cm’ye kadar uzatılabilir. Penis büyütmenin bir diğer bileşeni ise penisin kalınlığını artırmaktır. Penis kalınlığı cinsellikten alınan zevki doğrudan etkileyen bir unsurdur. Penisi kalınlaştırmak için penis çevresine kişinin kendisinden alınan ve işlenen yağ dokusu enjekte edilebilir. Bu işlem, karın bölgesinden elde edilen yağın bileşenlerine ayrılarak penise enjekte edilmesini içerir. Böylece penis kalınlaştırılabilir. Burada önemli olan, uygulamanın başarısını ve hastanın memnuniyetini artıracak bir detay penise ihtiyacı olandan bir miktar fazla yağ dokusu enjekte etmektir. Neden? Bu yağ dokuları zaman içinde erir. Eridikten sonraki miktarın hastaya uzun süre yetecek ölçüde bir hesaplanıp ilk enjeksiyonun bu şekilde yapılması önemlidir. İkinci bir yöntem olarak da penise dolgu yapılabilir. Penise genellikle 10 ila 20 cc miktarında bir dolgu maddesi enjekte edilir. Burada uygulanan dolgu maddesi yüz, dudak ve vücudun diğer farklı bölgelerine uygulanan malzeme ile aynıdır. Penisi kalınlaştırmaya yönelik yapılan enjeksiyon uygulamalarıyla penis çapında en son aşamada 6 cm’ye kadar bir kalınlaşma elde edilebilir. Penis kalınlaştırma işlemi muayene ortamında yapılır ve genellikle 30 dakika içinde tamamlanır. Penisi büyütmeye yönelik yapılan müdahaleler sonucunda hastanın sertleşmesinde bir azalma ya da artma olmaz. Bu uygulamalardan dolayı hastanın penisinde herhangi bir his kaybı ya da ağrı olması beklenmez. İşlemler sadece penisin boyutu büyütmeye yöneliktir. Cinsel ilişkiye girmek için bir süre beklemek gerekir. İşlemi yapan üroloji uzmanı size en doğru bilgiyi verecektir.

Doğrudan penisi büyütmeye yönelik olmayan genellikle sertleşme problemini çözmek için uygulanan PRP, kök hücre ve ESWT gibi prosedürler de hastanın şikayetlerine bağlı olarak penis büyütme işlemine ilave edilebilir.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hasta koordinatörü ile iletişime geçin